BAŞBAKAN YARDIMCIMIZ SAYIN FİKRİ IŞIK ODAMIZI ZİYARET ETTİ.

Başbakan yardımcımız Sayın Fikri IŞIK Odamızı ziyaret ederek, STK temsilcileriyle ve işadamlarıyla bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda Odamız Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Osman GELİŞ “üyelerimizin ve şehrimizin yaşadığı sıkıntıları 8 ana başlık altında kendileriyle paylaşarak ilgili bakanlıklar ve kurumlar nezdinde kendilerinden destek talep etti.”

DİKA GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİ BAŞVURULARI BAŞLADI

Dicle Kalkınma Ajansı ile KOSGEB arasında geliştirilen işbirliği kapsamında Şırnak'ta 12 - 15 Ocak 2018 tarihleri arasında dört gün boyunca uygulamalı girişimcilik eğitimleri verilecektir. Bölgemizde ekonomik kalkınma ve istihdam sorunlarının çözümünün temel faktörlerinden biri olan girişimciliğin desteklenmesi, yaygınlaştırılması ve başarılı işletmelerin kurulmasını sağlamak amacıyla yeni girişimci adaylarının fizibilite ve iş planına dayanarak bilinçli yatırım yapmaları hedeflenmektedir. Başvurular aşağıdaki linkte yayınlanan formun doldurulması ile yapılacak olup şahsen başvuru alınmayacaktır.

ÜYELERİMİZE DUYURU

5174 sayılı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Kanununun 83'ncü maddesi uyarınca Oda Meslek Komiteleri ve Meclis seçimlerine seçmen olarak katılabilmek, Meslek Komiteleri ve Meclise üye seçilebilmek için vergi mükellefi olma şartı arandığından, üyelerimizin vergi kayıtlarını kontrol ederek, hatalı kayıtlarını düzeltmeleri zorunludur. Üyelerimizin vergi mükellefiyetlerine ilişkin Oda kayıtları 15.01.2018 Çarşamba – 10.03.2017 Cuma günü mesai saati bitimine kadar hafta içi her gün 08:00 – 17:00 saatleri arasında Oda Genel Sekreterliği’nde incelemeye açık olup, hatalı kayıtların düzeltilmesi için başvuruların yazılı olarak yapılması gerekmektedir. Kayıtlarını düzeltmeyen üyelerin Oda kayıtlarının doğruluğu kabul edilmiş sayılacaktır. İlanen tebligat olunur Önemle duyurulur.12.01.2018 Şırnak Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanlığı

Şırnak Vali Yardımcısı Sayın Adem ERGÜL, Odamızı ziyaret etti.

Yapılan ziyarette; Yönetim Kurulu Başkanımız Osman Geliş, Meclis Başkanımız Sıddık Basan ve İş Adamı Adil UÇAR hazır bulundular.

Değerli üyelerimize duyurulur.

Değerli üyelerimize duyurulur. Karayolları Taşıma Yönetmenliğinde yapılan değişiklik K1 yetki belgesinde %50 oranında indirim yapılmıştır.

BAŞKAN GELİŞ, 10 OCAK ÇALIŞAN GAZETECİLER GÜNÜNÜ KUTLADI.

Başkan Geliş; Gazetecilerin halkın dünyadaki gelişmelerden doğru ve hızlı bilgi sahibi olabilmesi için, özveriyle çalıştıklarına vurgu yaparak, “Demokrasinin ve çağdaş düzenlerin vazgeçilmez bir parçası olan basın, yeryüzündeki gelişmelerin aynası ve toplumun ışığıdır.” dedi.

BAKAN ÖZHASEKİ VE TOBB BAŞKANI HİSARCIKLIOĞLU, İLİMİZDE YAPTIRILAN OKULLARIN AÇILIŞINI GERÇEKLEŞTİRDİLER.

Çevre ve Şehircilik Bakanı Sayın Mehmet ÖZHASEKİ ve TOBB Başkanı Sayın M. Rifat HISARCIKLIOĞLU'nun teşrifleriyle İlimiz merkezinde TOBB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi ile Şükrü GELİŞ Fen Lisesinin açılışı gerçekleşti.

DİKA GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİ BAŞVURULARI BAŞLADI.

Dicle Kalkınma Ajansı ile KOSGEB arasında geliştirilen işbirliği kapsamında Şırnak'ta 28 - 31 Aralık 2017 tarihleri arasında dört gün boyunca uygulamalı girişimcilik eğitimleri verilecektir.

SAMSUN TSO HEYETİ ODAMIZI ZİYARET ETTİ.

Samsun’dan Şırnak’a Gönül Köprüsü Samsun Ticaret Sanayi Odası yönetim kurulu heyeti Odamız yönetim kurulu başkanı Osman Geliş, Meclis Başkanı Sıddık Basan ve yönetim, meclis kurulu üyelerini ziyaret etti. Yapılan ziyarette Başkan Geliş; Samsun heyetini burda karşılamaktan büyük bir memnuniyet duyduğunu ve bu gönül köprüsünün ikili ilişkilerimizin güçleneceğine vurgu yaparak, İl statüsünün korunması, Tarım - Hayvancılık ve Madencilik sektörü, Habur sınır kapısının potansiyelini aktardı. Başkan Geliş, Bu heyetin ilimize yapmış olduğu ziyarette vesile olan 1.nci Jandarma Komando Tugay Komutanı Tuğgeneral Ercan Yaşin’ e teşekkür etti. Heyete plaket ve bal takdim edildi.

BAŞSAĞLIĞI DİLERİZ.

Kalp krizi sonucu hayatını kaybettiğini teessürle öğrendiğimiz İTO Başkanı TOBB Başkan yardımcısı #ibrahimcağlar’a Yüce Allah’tan rahmet, ailesine ve tüm sevenlerine başsağlığı diliyoruz. Camiamızın başı sağolsun!.
 
 

HABERLER

BAŞBAKAN YARDIMCIMIZ SAYIN FİKRİ IŞIK ODAMIZI ZİYARET ETTİ.

Başbakan yardımcımız Sayın Fikri IŞIK Odamızı ziyaret ederek, STK temsilcileriyle ve işadamlarıyla bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda Odamız Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Osman GELİŞ “üyeleri ...

BAŞBAKAN YARDIMCIMIZ SAYIN FİKRİ IŞIK ODAMIZI ZİYARET ETTİ.

Başbakan yardımcımız Sayın Fikri IŞIK Odamızı ziyaret ederek, STK temsilcileriyle ve işadamlarıyla bir toplantı gerçekleştirdi. Toplantıda...

DİKA GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMLERİ BAŞVURULARI BAŞLADI

Dicle Kalkınma Ajansı ile KOSGEB arasında geliştirilen işbirliği kapsamında Şırnak'ta 12 - 15 Ocak 2018 tarihleri arasında dört gün boyunca ...

ÜYELERİMİZE DUYURU

5174 sayılı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Kanununun 83'ncü maddesi uyarınca Oda Meslek Komiteleri ve Meclis seçimlerine seçmen olara...

Şırnak Vali Yardımcısı Sayın Adem ERGÜL, Odamızı ziyaret etti.

Yapılan ziyarette; Yönetim Kurulu Başkanımız Osman Geliş, Meclis Başkanımız Sıddık Basan ve İş Adamı Adil UÇAR hazır bulundular....

VİDEOLAR

  • ŞIRNAK TANITIM FİLMİ (Kürtçe)
  • ŞIRNAK TANITIM FİLMİ (Türkçe)
  • ŞIRNAK TSO BAŞKANI OSMAN GELİŞ ŞIRNAK ŞERAFETTİN ELÇİ HAVALİMANI KONUŞMASI
  • Uluslararası Hz.Nuh ve Cudi Dağı Sempozyumu
  • Başbakan Erdoğan. Şırnak'da Havalimanı Açılış Töreni Konuşması.
  • Şırnak Tanıtım Videosu
  • OSMAN GELİŞ ŞIRNAK TSO BŞK. TÜSİAD NTV KONUŞMASI 2
  • Şırnak TSO Başkanı Osman Geliş İhracat TRT 6
  • Şırnak Ekonomisi KANAL 24 Osman GELİŞ
Tüm Videolar